середа, 17 червня 2020 р.

Розвиток навичок рефлексії та позитивної самооцінки

Відео до вправи «Маска змін» 
(Дубілевська Н.С., методист НМК ПТО у Кіровоградській області) 
Вправа «Маска змін» 
Обладнання: аркуш формату А4, фарби, пензлі, кольорові олівці.
 I етап - згадати свій стан, коли Вам страшно. Що відбувається з Вашим обличчям? Як рухаються Ваші мімічні м’язи? Намалювати маску стану, коли страшно. Маска може виглядати як завгодно, займати будь-яку площу на аркуші. Слідкувати за своїми почуттями та відчуттями на рівні тіла (5-7 хв.)
II етап - обрати пташку або звіра, яка/який має ресурс. Ця тварина може уособлювати в собі певну протилежність страху. Для когось обрана тварина асоціюється з відважністю, сміливістю, героїзмом, для когось - зі спокоєм, рівновагою…Нанести фрагментарно на маску елементи обраного звіра або птаха, як би промовляючи про себе: «Він мені підвладний, я можу ним керувати!!!». Придумати індіанське ім’я своїй роботі (10-12 хв.).
III етап – описати зображення маски з елементами тварини, акцентуючи увагу на почуттях, які виникали в процесі її створення; відзначити, якими ресурсними якостями наділена маска.Вправа «Пізнай самого себе» 
Обладнання: аркуші паперу формату А4 та А3, фарби, пензлі, олівці, аудіопрогравач, запис твору А. Рубінштейна «Мелодія».
 І етап - зручно сісти, заплющити очі, розслабитися. Дихання глибоке, спокійне, через ніс. Прислуховується до своїх емоцій, відчуттів в тілі. Таке попереднє налаштування триває у середньому 1-3 хв.
ІІ етап - розплющити очі і , використовуючи вказані матеріали, створити малюнок, який би передавав тривожний стан (можуть бути як абстрактні, так і конкретні образи).
ІІІ етап - після завершення першого малюнку знову заплющити очі і, перебуваючи у зручному положенні, концентрувати свою увагу на внутрішніх відчуттях. У цей час звучить музика А. Рубінштейна «Мелодія» (середня тривалість твору, в залежності від особливостей виконання, 3-4 хв).
 ІV етап - після завершення прослуховування музики іще деякий час зосередитися не внутрішніх відчуттях, потім розплющити очі і відобразити свій психоемоційний стан у малюнку.
V етап - записати почуття та думки у ході виконання творчої роботи, до та під час прослуховування музики. Примітка. Можна створити декілька малюнків із одночасним прослуховуванням музичного твору.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Соціально незахищені діти. Як допомогти в умовах карантину

Із початку року в Україні збільшилася кількість дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Соціальні працівники і правоохоронці...